Як добре виховати цуценя?

0
76
Цуценя

Як виростити цуценя, щоб навчити його правильно реагувати на навколишній світ, і щоб, будучи дорослим собакою, він дійсно міг вести себе в будь-якій ситуації як годиться домашній тварині?

Соціалізація цуценят.

Соціалізація – це процес, в якому маленька собака дізнається про навколишній її світі. Чим більше ситуацій щеня зустрічає, тим краще буде реагувати на них. Цей процес починається в той день, коли улюбленець потрапляє в людський будинок, і триває до тих пір, поки його психіка повністю не сформується.

Щеня як дитина.

Як дитина, щеня пізнає світ і вчиться реагувати на нові ситуації. Перші три місяці свого життя цим процесом керує його мати, але далі все лежить на господаря. Щеня повинен налагодити хороший контакт з людьми в цілому, не тільки з членами сім’ї (зграї), дізнатися різні повсякденні шуми, запахи і ситуації. Чим більше власник піклується про розвиток вихованця, тим більш доречною буде реакція на світ, який він досліджують. Коли щеня знаходиться під нашим захистом, ми несемо відповідальність за те, як він буде себе вести в майбутньому. Незалежно від того, чи є собака сміливою і допитливою, соромливою або боязкою, ми впливаємо на те, як вона буде розвиватися.

Важливо познайомити собаку з новими явищами з правильного боку. Погані асоціації можуть мати ефект, протилежний передбачуваному.

Соціалізація цуценя – обов’язок власника.
Позбавлений материнської підтримки, він буде шукати в свого власника. Якщо людина не проявляє занепокоєння, щеня теж не буде нервувати. Якщо з цуценям відбувається щось зовсім нове, що він повинен знати – ігноруйте це, ведіть себе як ніби це щось цілком нормальне.

Якщо це ситуація лякає собаку, ми можемо похвалити цуценя, сказати кілька хороших слів, але без надмірної розрядки, наприклад, ми можемо сказати пару звичних слів з повсякденною або трохи грайливим інтонацією, додаючи ласкаві синоніми «мій хороший», «мій маленький», « моє чудо”. Навіть без особливих зусиль ці слова прозвучать м’яко і правильно подіють.

Спілкування з твариною має бути продуманим.

Важливо підбирати правильні слова і тон, коли говоримо з собакою, тому що вона відчуває настрій людини. Хороший спосіб – це модулювати голос. Спокійний тон, не дуже високий, не дуже низький, буде кращим, щоб заспокоїти цуценя і переконати його, що нічого поганого не станеться. Ви також можете відвернути цуценя від того, що його налякало, і повеселитися з ним. Тоді малюк дуже швидко забуде про страх.

Leave a reply